Kiedy?

19 kwietnia 2024, g. 11:00-12:00

Eksperci

Robert Zych, Adam Staniszewski, Tomasz Główka

Formuła

bezpłatne mini szkolenie online

Do spotkania pozostało:

2024/04/19 11:00:00

Psychologia Szefa – Szef to Zawód – Budowanie Zaangażowania

Szefowanie to nie tylko wydawanie poleceń

Skuteczny szef sprawnie komunikuje decyzje, negocjuje i działa z „pola prośby”. Potrafi rozpoznawać interesy swoje, podwładnych i przełożonych, aby świadomie działać oszczędzając czas i nerwy.

Nierozpoznanie pola, w którym się aktualnie znajduje, prowadzi do rozczarowań, niepowodzeń lub narastania konfliktów. Dlatego stoimy na stanowisku, że ważną umiejętnością szefowską jest rozpoznawanie i nazywanie interesów własnych, podwładnych i przełożonych, aby świadomie wchodzić w to pole, które jest dla niego najbardziej opłacalne i zwiększać szansę na skuteczne działanie.

Ideą algorytmów decyzji i prośby szefowskiej jest odchodzenie od stanowisk w kierunku negocjacji. Oznacza to, że szef ma zainteresować się interesami
swojego podwładnego lub zwierzchnika, aby wiedzieć, jak może zredukować ich koszty i obawy podczas wykonania decyzji lub podczas reakcji na prośbę.

Podczas mini szkolenia przetrenujesz:

Komunikowanie ważnych i trudnych decyzji.

Asertywność w relacjach z pracownikami.

Zapraszanie pracowników do negocjacji i wspólnego rozwiązywania problemów.

Skuteczne formułowanie i wykorzystywanie próśb.

Poznasz algorytmy szefowskiej decyzji i prośby, które pomogą Ci:

Budować zaangażowanie i motywację w zespole.

Zredukować konflikty i frustracje.

Osiągnąć porozumienie szczególnie w trudnych sytuacjach szefowskich.

Dlaczego warto?

Biznesowy Bestsellery Dwudziestolecia

Książka Psychologia Szefa, stanowiąca podstawę konceptu, w badaniach Think Tank ``Biznesowe Bestsellery Dwudziestolecia`` na lekturę najbardziej inspirującą polskich menedżerów znalazła się na liście ``Top 20`` jako jedyna polska pozycja.

Ponadczasowe rozwiązania

Psychologia Szefa to zbiór ponadczasowych wartości i rozwiązań dla każdego szefa, które podczas spotkań zostaną zaprezentowane na najświeższych przykładach z obecnych czasów.

Narzędzia

Na każdym spotkaniu prezentujemy konkretne narzędzia menedżerskie i instrukcję ``krok po kroku`` jak je wdrożyć w praktyce. Każde z nich rozwiązuje realny problem szefów i liderów.

Programy rozwojowe

Zapoznasz się z programami rozwojowymi Kontrakt OSH - grupy szkoleniowej, która istnieje na rynku od 30 lat. Bazujemy na autorskich programach opartych na międzynarodowych standardach dopasowanych do polskich realiów. Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami akademickimi na świecie. W naszych programach sięgamy po rozwiązania cyfrowe, gry interaktywne czy grywalizację.

Zarejestruj. Uczestnictwo jest bezpłatnie

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Trenerzy